איילון אוריאל

מגשר בדיני ממונות לפי המשפט העברי

מגשר בדיני ממונות לפי המשפט העברי

איילון אוראיל מגשר בדיני ממונות לפי המשפט העברי כבר מעל 20 שנות וותק וניסיון בגישור עסקי ע"פ המשפט העברי.

גישור הוא תהליך שבו צד שלישי ניטרלי עוזר לשני צדדים להגיע להסכמה. במקרה של דיני עובדים, ניתן היה להיעזר במגשר כדי לסייע לעובדים ולמעסיקים להגיע להסכמה הדדית ללא צורך לעבור דרך מערכת בתי המשפט.

תהליך הגישור עלול להיות גוזל זמן רב, יקר ומלחיץ עבור שני הצדדים המעורבים. למגשר יש את הסמכות לקבל החלטות לגבי מה שצריך לקרות אחר כך בתיק. המגשר יכול להתמנות על ידי בית המשפט גם אם אין דרך אחרת של שני הצדדים להגיע להסכמה בכוחות עצמם.

הגישור הופך פופולרי יותר מכיוון שהוא עוזר לאנשים לפתור סכסוכים מבלי לעבור ליטיגציה יקרה או הליכים ממושכים בבית המשפט.

תפקידו וחשיבותו של המגשר

מגשרים הם אנשי מקצוע המסייעים לצדדים להגיע להסדר או הסכם. הם הוכשרו להיות חסרי משוא פנים ובלתי משוחדים ויכולים לשמש גם בגישור לסכסוכי עובדים.

גישור מהווה חלופה לליטיגציה במקום העבודה. זוהי דרך של מעסיקים ועובדים להגיע להסדר ללא צורך בהליכים משפטיים ממושכים. מגשרים מוכשרים לעזור לצדדים להבין את נקודת המבט של זה על הנושא, מה שמוביל לתוצאה טובה יותר מאשר אם הם עברו ליטיגציה.

גישור הוא תהליך שבו שני צדדים או יותר מתאחדים כדי לפתור סכסוך על ידי דיבור על ההבדלים ביניהם במסגרת ניטרלית. הגישורים נעשים לרוב באופן פרטי, אך יש גם פגישות גישור ציבוריות.

מגשר עוזר לצדדים להגיע להסכמה, או להגיע להסדר ללא צורך לוותר על שום דבר שהוא רוצה. הם עשויים לנהל משא ומתן על התוצאה הטובה ביותר עבור שני הצדדים, או לעזור להם למצוא פשרה שתספק את כל המעורבים.

מגשרים יכולים לעזור כאשר יש ויכוח בין שני עובדים, כאשר עובד אחד מרגיש שפוטר שלא בצדק, כאשר הם חשים שפוטר שלא כדין וכן הלאה.

מה עושה מגשר עסקי כלכלי?

מגשר עסקי פיננסי מסייע בפתרון מחלוקות בין גורמים בענף הפיננסי. לרוב הם נדרשים לקחת חלק בפגישות גישור, שעלולות להיות ארוכות ומייגעות. עם זאת, הם גם עוזרים לשמור על תהליך הוגן ושקוף.

מגשרים לעסקים פיננסיים אחראים להמציא פתרונות למחלוקות הפיננסיות המתקיימות בחברה. הם עשויים גם להיות אחראים לוודא שהעובדים מבינים את היתרונות שלהם, כגון ביטוח בריאות או תוכניות פרישה.

מגשרים עסקיים פיננסיים מעורבים במגוון רחב של משימות, לרבות:

– מתן ייעוץ כיצד לנהל את כספי החברה

– ניהול משא ומתן מול העובדים וההנהלה

– גישור בין עובדים להנהלה

– מתן הדרכה ליישוב סכסוכים